O firmie

MAGTOP Magnesy

Firma MAGTOP specjalizuje się w sprzedaży magnesów neodymowych. Posiadamy szeroki wybór magnesów w najniższych cenach w Polsce. Nasza oferta magnesów neodymowych jest skierowana do firm, ale także do osób prywatnych. Jednocześnie służymy w doradztwie wyboru odpowiednich magnesów do przedstawionych przez Państwa wymagań. Posiadamy dużą wiedzę z zakresu magnetyzmu i magnesów stałych popartą doświadczeniem pracy z magnesami, którą z powodzeniem wykorzystujemy do zapewnienia jak najlepszej współpracy z Państwem.

Gwarancja zadowolenia klienta

Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Każde zamówienie jest realizowane natychmiast, bez zbędnej zwłoki. Zadowolenie Państwa ze współpracy z nami daje nam poczucie spełnienia i satysfakcję z wykonywanej pracy.

Każde zamówienie realizowane jest natychmiast

Wszystkie zamówienia realizujemy kurierem DPD. W celu przyspieszenia realizacji zamówienia, można skorzystać z szybkiej płatności internetowej przelewy24.pl.

Podstawowe informacje o magnesach

Magnes neodymowy jest to magnes trwały składający się z pierwiastku neodymu (Nd), żelaza (Fe) i boru (B) - Nd2Fe14B. Występują dwa rodzaje magnesów neodymowych - spiekane (najczęściej spotykane, magnesy te posiadają bardzo silne pole magnetyczne - dostępne w firmie MAGTOP) - wiązane (rzadziej spotykane, wytwarzają słabsze pole magnetyczne niż magnesy spiekane).

Magnesy neodymowe spiekane mają zastosowanie w prądnicach, silnikach, urządzeniach elektronicznych ale także przy wszelkiego rodzaju ścieżkach transportowych materiałów sypkich i płynnych (np. przemysł rolno-spożywczy) do wychwytywania materiałów niepożądanych. Ze względu na to, że pierwiastek Nd jest aktywny chemicznie, magnesy posiadają powłokę chroniąca - najczęściej spotykana: nikiel+miedź+nikiel (Ni+Cu+Ni).

Istnieją różne kierunki magnesowania, ale najczęściej magnesy neodymowe spiekane magnesowane są po wysokości. Podstawową maksymalną temperaturą pracy magnesu neodymowego spiekanego jest temperatura 80°C. Dla innych wartości temperatury pracy maksymalnej stosuje się następujące specjalne oznaczenia: M - 100°C, H -120°C, SH -150°C, UH -180°C, EH - 200°C.